Poradnik – Nintendo 3DS / 2DS / DS

Ostatnia aktualizacja – 26.02.2019

Witam w moim "małym" poradniku związanego z konsolami i grami Nintendo. Artykuł ten powstał ponieważ ostatnio coraz częściej widzę pytania czy warto kupić 3DSa lub czym różnią się od siebie wszystkie te wersje jednej konsoli. Starałem się podać się tutaj garść suchych faktów liczbowych oraz kompletnie obiektywnie do tego podejść od strony sprzętu. Wymienię również kilka gier na każdy z poniższych sprzętów, które polecam – to jak można się domyślić jest już zupełnie subiektywne. W związku z tym, oraz jako że po prostu nie we wszystko jeszcze mogłem zagrać, artykuł ten będzie aktualizowany co jakiś czas.

Czego nie znajdziesz w tym artykule:
 • Odpowiedzi na pytanie "czy warto kupić konsolę X w roku XXXX". O tym musisz zadecydować sam np. na podstawie informacji zebranych przeze mnie poniżej. 
 • Jednoznacznego stwierdzenia, że model X konsoli Y jest wygodniejszy/lepszy od modelu Z. Ta decyzja również należy do Ciebie.
 • Poradnika przejścia gry X lub gdzie ją kupić/ściągnąć.
 • Spisu wszystkich gier na daną platformę – wymieniam tylko te tytuły, które przypadły mi do gustu.

Kilka pojęć na start:
Amiibo – figurki z bohaterami z gier Nintendo, które przechowują dane odnośnie danej gry i danej postaci z tej gry. Dzięki temu, np. mogę zabrać swoją postać do walki w Super Smash Bros. do kolegi. Lista wszystkich Amiibo i kompatybilnych gier jest tutaj.

Virtual Console – emulator gier retro na nowszych konsolach.

Cross-buy – system zakupów gier cyfrowych. Wystarczy zakupić grę na konsolę A, żeby móc w nią grać również na konsoli B. Nie ma potrzeby podwójnego wydawania pieniędzy... Nintendo jednak tego nie wspiera. Cross-buy najlepiej wypada na konsolach Sony.

Mii – nic innego jak avatar do naszego konta zarejestrowanego w konsoli imitującego naszą miniaturkę. Bez Mii nie da się założyć konta Nintendo ID. Mii można zmieniać, jednak Nintendo ID już nie.

Streetpass – system komunikacji między konsolami 3DS/2DS/NEW pełniący również funkcje społecznościowe. Kiedy konsole są wystarczająco blisko siebie, "widzą się" sygnalizując to zieloną diodą, zaś Mii zarejestrowane w konsoli spotykają się w aplikacji MiiPlaza. Tylko w tej aplikacji są minigry z Mii i tylko dzięki Streetpassom możliwe jest ich przejście. Niektóre gry wykorzystują Streetpassy do funkcji multiplayera. Wszystkie konsole 3DS/2DS/NEW są kompatybilne funkcjami Streetpass.

Miiverse – specjalny portal społecznościowy, tylko dla posiadaczy kont Nintendo ID. Dostępny jest przez przeglądarki ale również, a przede wszystkim najlepiej przeglądać go z poziomu konsoli. Wszystkie konsole Wii U i 3DS/2DS/NEW wspierają Miiverse.

Nintendo 3DS / Nintendo 3DS XL

Europejska premiera: 25.03.2011 (Classic) / 28.07.2012 (XL)
Procesor: Dual-Core ARM11 MPCore, single-core ARM9
Pamięć: 128 MB FCRAM, 6 MB VRAM
Dysk: 1GB + 2GB karta SD / 4GB w 3DSXL
Bateria: 1300 mAh (Classic) / 1750 mAh (XL) litowo-jonowa
Dodatkowe: 2 ekrany, dolny dotykowy, górny wyświetlający obraz w 3D bez konieczności używania okularów, dwie tylne kamery 0.3 MP mogące robić zdjęcia w 3D, jedna przednia kamera 0.3 MP, Wi-Fi 802.11 b/g, gniazdo na kartę SD, port podczerwieni
Kompatybilność wsteczna: Tak, ze wszystkimi grami na Nintendo DS + tytuły na Virtual Console
Blokada regionalna: Tak
Multiplayer: Bezprzewodowy lokalnie/przez sieć

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS XL


Nintendo 2DS

Europejska premiera: 12.10.2013
Procesor: Dual-Core ARM11 MPCore, single-core ARM9
Pamięć: 128 MB FCRAM, 6 MB VRAM
Dysk: 1GB + 4GB karta SD
Bateria: 1300 mAh litowo-jonowa
Dodatkowe: 2 ekrany, dolny dotykowy, dwie tylne kamery 0.3 MP mogące robić zdjęcia w 3D, jedna przednia kamera 0.3 MP, Wi-Fi 802.11 b/g, gniazdo na kartę SD
Kompatybilność wsteczna: Tak, ze wszystkimi grami na Nintendo DS + tytuły na Virtual Console
Blokada regionalna: Tak
Multiplayer: Bezprzewodowy lokalnie/przez sieć

Nintendo 2DS

Tym razem jest nieco bardziej skomplikowanie. Tutaj ludziom wszystko się miesza i stąd powstają pytania "co kupić?". Wbrew pozorom mamy do czynienia tutaj cały czas z jedną i tą samą konsolą – Nintendo 3DS – ale w jej róznych wersjach. Postaram się opisać drobne różnice najprościej jak potrafię.

Nintendo 3DS wyszło jako pierwsze. Nintendo 3DS i Nintendo 3DS XL różnią się od siebie tylko rozmiarem. Wszystkie dane techniczne pozostają takie same.

Nintendo 2DS to tak naprawdę Nintendo 3DS w innej obudowie – nieskładanej. W tej konsoli brakuje również wsparcia dla efektu 3D. Poza tym, jak widać po danych technicznych, nie ma żadnych różnic. Wersja ta powstała w trosce o najmłodszych. Efekt 3D dla dzieci poniżej 6. roku życia może być szkodliwy, ponieważ wtedy kształtuje im się jeszcze wzrok. Nieskładana obudowa to również puszczenie oka w stronę rodziców – konsola bez zawiasów jest mniej podatna na uszkodzenia zewnętrzne, a że nie ma tu zawiasów w ogóle, nie połamią się. Nintendo 2DS oraz 3DS XL nie mają ładowarki w zestawie. Należy ją dokupić oddzielnie.

Porównanie Nintendo 3DS i Nintendo 3DS XL.

Bez znaczenia, którą wersję wybieramy, bebechy i system wyglądają identycznie. Podobnie jak w przypadku Wii U, możliwe jest dokonywanie zakupów cyfrowych w Nintendo eShop. W tym celu, tak samo potrzebne jest konto z ludzikiem Mii. Konsola przenośna pozwala jednak na założenie jednego konta na jednej konsoli. Połączone konto, nie może zostać od niej odłączone. Zakupy są przypisywane i do konsoli i do konta. Tracąc konsolę, nie wystarczy zalogować się na swoje dotychczasowe konto. Jeśli chcemy odzyskać utracone gry, nie obędzie się bez skontaktowania się z supportem Nintendo. Można jednak przenieść dane z jednej konsoli do drugiej, za pomocą opcji System transfer. Należy wtedy jednak pamiętać, że WSZYSTKO co jest na nowej konsoli zostanie nadpisane danymi ze starej konsoli. Można dokonać transferu danych nawet z Nintendo DSi, należy jednak pamiętać, że obie konsole muszą być obok siebie – nie jest możliwy transfer przez internet.

"Goła" konsola nie jest kompatybilna z figurkami Amiibo. Żeby użyć figurki z Nintendo 3DS/2DS potrzebujemy oddzielnego czytnika amiibo - ten łączy się z konsolą przez podczerwień. Nintendo 3DS/2DS jest kompatybilne wstecz z grami z Nintendo DS, ma także swoje indywidualne tytuły na Virtual Console. Pomimo tego, że każda wersja 3DSa ma blokadę regionalną, bez problemu uruchomimy na niej gry na Nintendo DS z innego regionu. W pudełku z Nintendo 2DS nie ma ładowarki.

NEW Nintendo 3DS / NEW Nintendo 3DS XL

Europejska premiera: 13.02.2015
Procesor: 268 MHz ARM11 MPCore quad-core
Pamięć: 256 MB (64MB dla systemu), 10 MB VRAM
Dysk: 1GB + 4GB karta SD
Bateria: 1400 mAh (Classic) / 1750 mAh (XL) litowo-jonowa
Dodatkowe: 2 ekrany, dolny dotykowy, górny wyświetlający obraz w 3D bez konieczności używania okularów, C-Stick jako drugi analog, wbudowany czytnik NFC do Amiibo, dwie tylne kamery 0.3 MP mogące robić zdjęcia w 3D, jedna przednia kamera 0.3 MP, Wi-Fi 802.11 b/g, gniazdo na kartę micro SD, port podczerwieni
Kompatybilność wsteczna: Tak, ze wszystkimi grami na Nintendo DS + tytuły na Virtual Console
Blokada regionalna: Tak
Multiplayer: Bezprzewodowy lokalnie/przez sieć

Porównanie NEW Nintendo 3DS i NEW Nintendo 3DS XL.

NEW Nintendo 2DS XL

Europejska premiera: 28.07.2017
Procesor: 268 MHz ARM11 MPCore quad-core
Pamięć: 256 MB (64MB dla systemu), 10 MB VRAM
Dysk: 1GB + 4GB karta SD
Bateria: 1750 mAh litowo-jonowa
Dodatkowe: 2 ekrany, dolny dotykowy, C-Stick jako drugi analog, wbudowany czytnik NFC do Amiibo, dwie tylne kamery 0.3 MP mogące robić zdjęcia w 3D, jedna przednia kamera 0.3 MP, Wi-Fi 802.11 b/g, gniazdo na kartę micro SD, port podczerwieni
Kompatybilność wsteczna: Tak, ze wszystkimi grami na Nintendo DS + tytuły na Virtual Console
Blokada regionalna: Tak
Multiplayer: Bezprzewodowy lokalnie/przez sieć

NEW Nintendo 2DS XL

NEW Nintendo 3DS to najnowsza konsola przenośna. Różni się danymi technicznymi od swoich poprzedników, lepszym efektem 3D, dodatkowym "analogiem" oraz baterią. Ta konsola również wyszła w dwóch wersjach, zwykłej i XL. NEW Nintendo 3DS oraz NEW Nintendo 3DS XL mają takie same dane techniczne. Różnica jest, oczywiście, w rozmiarach oraz obudowie. W NEW Nintendo 3DS są tzw. cover plates - nakładki na obudowy w celu personalizacji własnej konsolki. Nakładki takie są łatwo dostępne również w Polsce i jest to dobra alternatywa dla osób, które kiedyś lubiły bawić się w oklejanie swoich kieszonsolek. Tym razem nie niszczymy naszego sprzętu, ale faktycznie go upiększamy. NEW Nintendo 3DS XL nie ma obudowy przystosowanej do zmiany tych nakładek. 14 lipca 2017 roku Nintendo zaprzestało produkcji NEW 3DS. Wersja XL nadal w produkcji.

NEW Nintendo 3DS wspiera wszystkie gry, które zostały wymienione poniżej (i również nie posiada blokady na gry NDS), ale ma też swoje ekskluzywne tytuły. Konsola dostała wsparcie Virtual Console gier na SNESa. NEW Nintendo 3DS ma też wbudowany czytnik NFC do Amiibo, dzięki czemu nie jest wymagany żaden dodatkowy zakup. W pudle z konsolą nie ma ładowarki – należy ją dokupić oddzielnie.  

Nowością w rodzince jest NEW 2DS XL. Nie istnieje mniejsza wersja NEW 2DS. Parametry techniczne są identyczne jak NEW 3DS XL, jedyna różnica to brak suwaka z efektem 3D oraz ekrany, które nie są w stanie wyświetlać obrazu w 3D. Chociaż sama konsola nadal potrafi robić trójwymiarowe zdjęcia. Do tej konsoli jest dodawana ładowarka.


Polecane przeze mnie gry na Nintendo 3DS:
Pamiętajcie, że wszystkie gry są komaptybilne z każdą wersją 3DS/2DS!

Polecane przeze mnie gry z Virtual Console:

Gry TYLKO na NEW Nintendo 3DS:
Te gry uruchomicie tylko na konsoli z NEW w nazwie! I niekoniecznie je polecam.
 • Xenoblade Chronicles 3D (RPG) – port wersji na Wii,
 • The Binding of Isaac Rebirth (Przygodówka akcji), 
 • Futuridium EP Deluxe (shoot 'em up),
 • Lifespeed (Wyścigi),
 • Mini Mario and Friends amiibo Challenge (Mini-gry),
 • Wind Up Knight 2 (Platformówka),
 • Runbow (Gra imprezowa, platformówka),
 • forma.8 (Przygodówka akcji),
 • Fire Emblem Warriors (Akcja, hack and slash),
 • Minecraft: New Nintendo 3DS Edition (Akcja) – w Europie dostępna tylko na eShopie.

Moim zdaniem: Sam bardzo długo korzystałem z Nintendo 3DS Classic i nie widziałem sensu w zmianie konsoli. To co starych użytkowników może skusić do wersji XL lub nawet NEW, to lepsza bateria i ekrany. Ekskluzywnych tytułów jest garść, jak widać, zaś dodatkowe "ficzery" z nowej konsoli w starych grach są znikome. Jeśli natomiast stoisz przed zakupem pierwszej kieszonsolki, NEW Nintendo 3DS/2DS XL prawdopodobnie będzie najlepszym wyjściem. Sam wybrałbym wersję z 3D – niewiele trzeba dopłacić (na chwilę obecną około 100 zł), a masz do dyspozycji najbogatszą i najładniejszą wersję.


Nintendo DS / Nintendo DS Lite

Europejska premiera: 11.03.2005
Procesor: 67.028 MHz ARM946E-S i 33.514 MHz ARM7TDMI
Pamięć: 4 MB SRAM
Dysk: BRAK
Dodatkowe: 2 ekrany, z czego dolny dotykowy, Wi-Fi 802.11, slot na gry GameBoy Advance
Kompatybilność wsteczna: Tak, ze wszystkimi grami na GameBoy Advance
Blokada regionalna: NIE
Multiplayer: Bezprzewodowy lokalnie/przez sieć

Nintendo DS

Nintendo DS to najlepiej sprzedająca się konsola przenośna na świecie i druga na liście wszystkich konsol (stan sprzedaży na 06.06.2016: 158 mln sprzedanych sztuk). W 2006 roku wyszła wersja Lite konsoli. Niezależnie od modelu, dane techniczne pozostają bez zmian. Jedyną różnicą jest inna, mniejsza obudowa w w wersji Lite oraz pojemniejsza bateria. Obie wersje konsoli są kompatybilne wstecz z grami na GameBoy Advance – nie ma tu wsparcia dla tytułów GameBoy Color i starszych. Nintendo DS / Lite nie miało też specjalnie rozbudowanego "systemu operacyjnego". Po uruchomieniu konsoli za pomocą ekranu dotykowego można było wejść w ustawienia, uruchomić multiplayer dla gier wspierających Download Play, PictoChat oraz, oczywiście, uruchomić grę. Download Play to specjalna funckja dla gier z multiplayerem. Wystarczy, że tylko jedna osoba będzie posiadała dany cartidge. Lista gier, która wspiera taki tryb jest dostępna np. tutaj. PictoChat to aplikacja do komunikacji pomiędzy posiadaczami Nintendo DS. Trzeba jednak być w zasięgu modułu wireless konsoli. Nie jest możliwa komunikacja przez internet, chociaż konsola posiada funkcję gry sieciowej. Nintendo DS umożliwa grę przez internet za pomocą Wi-Fi, ale nie rozpoznaje zabezpieczeń nowszych niż WEP. Podobnie jak w przypadku Nintendo Wii, multiplayer do gier NDS został wyłączony 20 maja 2014 roku. Gry online używały tzw. Friend Code, unikatowego numeru gracza, jednakże w przeciwieństwie do Nintendo 3DS, w tym przypadku każda gra ma swój oddzielny FC. Nie jest on w żaden sposób przypisywany do konsoli. Nintendo DS nie ma żadnych blokad regionalnych, ani na własne tytuły, ani na GameBoya. Co ciekawe, gry NDS też nie mają blokady regionalnej, co oznacza, że na Nintendo 3DS również zadziałają tytuły z innych regionów.

Nintendo DS Lite.
Konsola nie jest w stanie odtworzyć jakichkolwiek multimediów samodzielnie. W 2006 roku na rynku pojawiło się Nintendo DS Browser, przeglądarka internetowa dla Nintendo DS, która w zestawie ma dodatkowy RAM. Jest to jedyny sposób na przeglądanie internetu na tej konsoli. Również w 2006 roku na rynek trafił MP3 Player dla Nintendo DS oraz GameBoya Advance, jedyna metoda na legalnie uruchomienie muzyki oraz wideo na tych konsolach. 

Polecane przeze mnie gry na Nintendo DS:
Pamiętajcie, że wszystkie gry na Nintendo DS są kompatybilne z każdą wersją 3DS/2DS oraz DSi, niezależnie od regionu!
 • The Legend of Zelda: Phantom Hourglass (Przygodówka akcji) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • The Legend of Zelda: Spirit Tracks (Przygodówka akcji) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Super Robot Taisen OG Saga: Endless Frontier (RPG),
 • Final Fantasy IV (RPG),
 • Chrono Trigger (RPG),
 • Kingdom Hearts: 358/2 Days (RPG),
 • Phoenix Wright (seria) (Przygodówka Point&Click, Visual Novel) – dostępna również jako Phoenix Wright Trilogy na Nintendo 3DS eShop,
 • Tetris DS (Gra zręcznościowa),
 • Pokemon Diamond / Pearl / Platinum (RPG),
 • Pokemon HeartGold / SoulSilver (RPG),
 • Sonic Rush (Platformówka 2D),
 • Dragon Ball Z: Attack of The Saiyans (RPG),
 • Dragon Ball: Origins 2 (Przygodówka akcji),
 • Grand Theft Auto: Chinatown Wars (Akcja),
 • Castlevania (seria) (Przygodówka akcji),
 • Super Mario 64 DS (Platformówka 3D) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Zero Escape: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors (Visual Novel),
 • Ghost Trick: Phantom Detective (Przygodówka, gra logiczna),
 • Mario & Luigi: Partners in Time (RPG) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • New Super Mario Bros. (Platformówka 2D) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • The World Ends with You (RPG),
 • Metroid Prime: Hunters (Adventure FPS) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Might & Magic: Clash of Heroes (Strategia, RPG),
 • Ninja Gaiden: Dragon Sword (Akcja),
 • Picross 3D (Gra logiczna) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Contra 4 (Akcja),
 • Okamiden (Przygodówka akcji).

Polecane przeze mnie gry na GameBoy Advance:
 • The Legend of Zelda: A Link to the Past (Przygodówka akcji),
 • Pokemon Ruby / Sapphire / Emerald (RPG) – dostępne również na Nintendo 3DS w postaci remake'ów pt. Omega Ruby / Alpha Sapphire,
 • Pokemon FireRed / LeafGreen (RPG),
 • Wario Land 4 (Platformówka 2D),
 • Kingdom Hearts: Chain of Memories (RPG),
 • Golden Sun (seria) (RPG) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Metroid Zero Mission (Przygodówka akcji) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Metroid Fusion (Przygodówka akcji) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Mario & Luigi: Superstar Saga (RPG) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console, a na Nintendo 3DS wyszedł świetny remake tej gry.
 • Super Mario World: Super Mario Advance 2 (Platformówka) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • The Legend of Zelda: The Minish Cap (Przygodówka akcji) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console,
 • Sonic Advance 3 (Platformówka 2D),
 • Final Fantasy IV/ V / VI Advance (RPG),
 • Dragon Ball: Advanced Adventure (Akcja, Beat 'em up),
 • Dragon Ball Z: Buu's Fury (RPG),
 • Fire Emblem: Sacred Stones (Strategia) – dostępne również na Wii U jako tytuł Virtual Console.

Nintendo DSi / Nintendo DSi XL

Europejska premiera: 03.04.2009
Procesor: 133 MHz ARM946E-S i 33.514 MHz ARM7TDMI (2 procesory)
Pamięć: 16 MB PSRAM
Dysk: 256 MB + karta SD do 32 GB
Dodatkowe: 2 ekrany, z czego dolny dotykowy, dwie kamery 0.3 MP, Wi-Fi 802.11 b/g, gniazdo na kartę SD
Kompatybilność wsteczna: NIE
Blokada regionalna: Tak
Multiplayer: Bezprzewodowy lokalnie/przez sieć

Nintendo DSi

W 2009 roku na rynku pojawiło się Nintendo DSi, zaś rok później Nintendo DSi XL. Podobnie jak wyżej – oba modele różnią się tylko gabarytami oraz baterią. Nintendo DSi / XL ma lepsze parametry techniczne niż swój poprzednik, a także dwie kamery. W tej wersji konsoli pojawił się sklep Nintendo DSi Shop zawierający różne gry cyfrowe. Nie znajdziemy tu jednak pełnych wersji gier, ani Virtual Console. Żaden model Nintendo DSi nie jest kompatybilny wstecz z grami GameBoy Advance – slot a cartridge został usunięty z konsoli. Kieszonsolka ma blokadę regionalną, ale tylko na swoje, ekskluzywne gry. Wszystkie gry NDS, niezależnie od regionu działają bezproblemowo na tej konsoli.

Nintendo DSi XL

W Nintendo DSi poprawiono wszelkie funkcje sieciowe. Konsola rozpoznaje nowsze zabezpieczenia sieci, ma rónież domyślnie zainstalowaną przeglądarkę internetową oraz odtwarzacz muzyczny. Podobnie jak w przypadku Wii, wszystkie zakupy są przypisane do konsoli. W razie poważnego uszkodzenia sprzętu, zakupione tytuły przepadają. Dane z Nintendo DSi można przenieść do Nintendo 3DS za pomocą aplikacji system transfer, którą uprzednio trzeba pobrać ze sklepu. Warto mieć na uwadze, że 31 marca 2017 roku usługa Nintendo DSi shop została całkowicie zamknięta.

Niezależnie od wyboru konsoli, każda z nich w swoim podstawowym zestawie zawiera w pudle wszystkie niezbędne instrukcje i okablowanie potrzebne do rozpoczęcia gry. 

Gry TYLKO na Nintendo DSi:
 • Foto Showdown (Gra turowa) – brak wersji europejskiej,
 • Picture Perfect Hair Salon (Symulator),
 • System: Flaw (Akcja) – brak wersji europejskiej,
 • Face Training: Facial Exercises to Strengthen and Relax from Fumiko Inudo (Symulator?).

Moim zdaniem: Nintendo DS to konsola, przy której spędziłem mnóstwo, mnóstwo godzin. Mój faworyt wszystkich generacji. Nigdy nie widziałem sensu w kupnie Nintendo DSi Trzeba przyznać, że ma bardzo dobry ekran, ale długość działania baterii jest bardzo krótki. Gry ekskluzywne widać powyżej – chyba nie warto się nimi interesować. Pod tym linkiem natomiast jest lista gier, które wspierają dodatkową moc obliczeniową konsoli i tutaj również niewiele tytułów jest warta uwagi. Nie polecam tej konsoli – lepej dopłacić 100 zł i mieć Nintendo 3DS ze wsparciem dla wszystkich wyżej wymienionych gier + nowe tytuły z 3DSa. Nintendo DS polecam ludziom, którzy mają jeszcze nadzieję pograć w gry z GBA. Zainwestujcie w wersję Lite – ma bardzo dobry ekran, a bateria starcza na kilkanaście (!!) godzin grania. Uważajcie jednak na stan techniczny. Ekrany dotykowe w każdej konsoli Nintendo są bardzo odporne, czego niestety nie można powiedzieć o przyciskach L i R.

Dziękuję, że dotrwałeś aż tutaj. Zrezygnowany? Za dużo informacji? Spokojnie, daj sobie trochę czasu, aby przyswoić wszystkie nowinki z Nintendowego światka. A może chcesz jednak coś inneg? Kliknij tutaj aby zobaczyć poradnik dotyczący stacjonarnych konsol Nintendo.


3 komentarze :

 1. Hej, dzięki za informacje. Zamierzałem kupić dsi, ale teraz stanowczo wybiorę Ds lite :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy wpis. Można się z niego wiele dowiedzieć. Artykuł bardzo przydatny. Bardzo długi ale ciekawy. Dla mnie nawet za długi ale na wieczorną lekturę zakupową może się bardzo przydać. Szkoda że na to nie trafiłem jak kupowałem mojego 3dsa. Mam nadzieje że jeszcze długo będziesz pisał artykuły.
  Nowy Gallaninim: Autor bloga: "Growy Miszmasz" link: growymiszmasz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń